Od czego zależy powodzenie szkolenia?

Wybór firmy szkoleniowej oraz konkretnego szkolenia wcale nie należy do łatwych decyzji. Przede wszystkim ze względu na ogromną ilość tego rodzaju przedsięwzięć. Szkolenia stały się do tego stopnia popularne, że firmy szkoleniowe zaczęły wyrastać dosłownie, jak grzyby po deszczu. Na pewno wielu pracodawców oraz indywidualnych klientów zastanawia się, jakie powinny być podstawowe kryteria tego wyboru. Podpowiadamy dziś, czym się kierować wybierając szkoleniowców oraz rodzaj szkolenia.

Czy szkolenie dopasowane jest do naszych potrzeb?

To jedna z kluczowych kwestii, bo coś takiego, jak „uniwersalne szkolenie” nie istnieje. Każde szkolenie należy dopasować do własnych potrzeb, celów, które chcemy dzięki niemu osiągnąć albo specyfiki danej firmy i jej celów. Bardzo istotna jest decyzja, czy chcemy poszerzać dotychczasową wiedzę, czy może zacząć się dokształcać na polu dotychczas nam zupełnie obcym. W tym pierwszym przypadku pomogą szkolenia specjalistyczne. W drugim najlepszym wyborem będą szkolenia zapewniające nam podstawy wiedzy z danej dziedziny. Szkolenia to również doskonały sposób na zdobycie specjalizacji dla wszystkich absolwentów szkół posiadających już wyuczony zawód.

Zespół szkoleniowców

Osoby przeprowadzające szkolenie mają ogromny wpływ na jego efektywność. Pierwszą istotną kwestią jest doświadczenie szkoleniowców, ich wiedza ekspercka oraz posiadane specjalizacje. Wybierajmy firmy szkoleniowe, które są w stanie zapewnić nam trenerów szkolących w dziedzinie, która nas interesuje. Poza wiedzą, liczy się oczywiście także umiejętność jej przekazania oraz cały zestaw kompetencji społecznych i komunikacyjnych. Dobry szkoleniowiec to taki, który potrafi wzbudzić w uczestnikach szkolenia zaangażowanie i motywację do nauki.

Materiały szkoleniowe

Odpowiednio dobrane materiały szkoleniowe są bazą, na której szkolenie będzie przeprowadzane. Dlatego zanim wybierzemy konkretną firmę szkoleniową poprośmy o próbki materiałów, przykładowe ćwiczenia, gry czy handouty. Na tej podstawie możemy określić czy dane szkolenie rzeczywiście trafi w nasz sposób nauki. Materiały muszą być dostępne dla każdego uczestnika w trakcie szkolenia, aby uczestnicy mogli sięgnąć do nich zawsze wtedy, kiedy potrzebują. Warto zadbać także o to, aby mieć do nich dostęp po zakończeniu szkolenia w celu utrwalania wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Szkolenia podatkowe

czw. maj 21 , 2020
Celem szkoleń podatkowych jest przede wszystkim przyswojenie oraz pogłębienie wiedzy z zakresu zagadnień związanych z podatkami oraz rachunkowością. Szkolenia takie są bardzo ważne, gdyż prawo podatkowe w Polsce określane jest jako bardzo zawiłe i skomplikowane. Wielu podatników, mimo, iż z prawem tym ma do czynienia na co dzień, boryka się […]

Kontakt