Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego? To pytanie zadała sobie z pewnością zdecydowana większość osób, chcących biegle posługiwać się językiem angielskim. Znajomość tego języka jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna, zarówno w pracy, w podróży, jak i wielu sytuacjach życia codziennego.

W szybkiej nauce języka angielskiego z całą pewnością pomaga tak zwana zasada 20/80, nazywana także zasadą Pareto. Zakłada ona, że znajomość około 20% liczby słów danego języka pozwala na zrozumienie mniej więcej 80% tekstów oraz rozmów. W praktyce warto zatem nauczyć się około 2000 słów, które są najczęściej używane w języku angielskim. Na wielu stronach internetowych znajduje się lista takich właśnie słów. W nauce tej ważna jest oczywiście znajomość podstawowych zasad gramatyki.

Kolejnym, niezwykle ważnym czynnikiem, jest zastosowanie interaktywnej nauki. Pozwoli to na połączenie nauki z zabawą i przyjemnością zarazem, co jest niezwykle ważne w skutecznej i owocnej pracy. Warto postawić zatem na interaktywne kursy, na przykład w postaci nagrań na CD.

W szybszej nauce pomaga z całą pewnością myślenie w języku angielskim. Może brzmi to nieco przerażająco i wręcz niemożliwie, ale jest to niezwykle ważne już na samym początku nauki. Najlepiej stwarzać sobie pewne wizerunki, a nie polskie odpowiedniki do określonych słów angielskich. Tłumaczenie z języka ojczystego jest w większości przypadków bardzo trudne i czasochłonne – stąd też pewne bariery mówienia w języku angielskim.

Jeżeli zależy nam na szybkim nauczeniu się języka angielskiego, musimy postawić przede wszystkim na systematyczność. Regularnie należy zatem powtarzać ten sam materiał, najlepiej kilka razy, w różnych odstępach czasowych. Ważne, aby mieć kontakt z angielskim każdego dnia. Wystarczy kilkanaście minut dziennie – ważny jest bowiem stały kontakt z językiem.

Ostatnia ważna rzecz to oczywiście komunikacja. Języka obcego uczymy się po to, aby z jego pomocą komunikować się z innymi ludźmi. Dlatego też tak ważne jest mówienie po angielsku już od samego początku nauki. Warto poszukać sobie partnera do rozmowy, z którym można będzie prowadzić konwersacje online. Jest to możliwe dzięki licznym stronom internetowym i forom, na których takie osoby się ogłaszają. Mówienie po angielsku od samego początku nauki jest bardzo ważne, ponieważ uczy swego rodzaju płynności i obycia. Dzięki temu uniknie się także pewnej blokady, ktróa jest charakterystyczna dla osób doskonale rozumiejących dany język, ale bojących się go używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Kurs rachunkowości

czw. maj 14 , 2020
Kursy rachunkowości mogą być organizowane na wielu poziomach. Zdecydowana większość z nich ma na celu pozyskanie oraz pogłębienie wiedzy z zakresu rachunkowości, od podstaw teoretycznych, aż do zdobycia niezbędnej praktyki. Kursy rachunkowości polecane są przede wszystkim tym osobom, które szukają pracy na stanowiskach księgowych. Profesjonalne kursy rachunkowości mają przede wszystkim […]

Powiązane artykuły

Kontakt