Jakie szkolenia są dobrą inwestycją?

Kiedyś po skończeniu szkoły i ewentualnym zdobyciu dyplomu szkoły wyższej można było raz na zawsze zapomnieć o dalszej nauce. Zwłaszcza po uzyskaniu tzw. bezpiecznego etatu. Dzisiaj sytuacja zmieniała się o 180 stopni. Pracownik, który nie zdobywa nowej wiedzy i umiejętności stoi w miejscu. Przestaje być konkurencyjny na rynku pracy. Nie może liczyć na zainteresowanie potencjalnych pracodawców. Nasze życie zawodowe wymaga nieustannego dokształcania się. W jakie szkolenia warto zainwestować?

Bierz pod uwagę swoje potrzeby

Nie możesz wybierać szkolenia zdając się na zupełny przypadek. Każdy dodatkowy kurs powinien być odpowiedzią na twoje potrzeby i droga do realizacji konkretnego celu. Dla przykładu: wiele firm z twojej branży, rekrutując pracowników wymaga od nich znajomości języka francuskiego? Kurs języka francuskiego będzie, zatem doskonałą inwestycją w twój rozwój.

Musisz zdecydować się również, czy chcesz poszerzać wiedzę i umiejętności w znanym już sobie obszarze, czy może pragniesz nauczyć się czegoś zupełnie nowego. Szkolenia specjalistyczne pozwolą ci zdobyć przydane informacje i umiejętności z twojej branży. Natomiast kursy, które wyposażą cię w podstawową wiedzę z danej dziedziny, mogą stać się dobrym początkiem przekwalifikowania. Szkolenia specjalistyczne przeznaczone są z reguły dla osób już zatrudnionych oraz absolwentów, którzy mają wyuczony zawód, a chcą dodatkowo zdobyć wąską specjalizację w tym zawodzie. Jeżeli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć pracy, może czas pomyśleć o szkoleniu z zupełnie nowej dziedziny. Jesteś księgową, ale na rynku pracy brak ofert dla Ciebie? Dlaczego nie zostać trenerką psów zwłaszcza, gdy lubisz czworonogi?
 

A może szkolenia miękkie?

Szkolenia pozwalające zdobyć konkretną wiedzę zawodową to ogromna część oferty szkoleniowej. Jednak poza nimi istnieją także szkolenia miękkie, które mają za zadanie podnoszenie umiejętności psychologicznych oraz interpersonalnych. Na takich szkoleniach uczestnicy uczą się większej asertywności, autoprezentacji czy radzenia sobie ze stresem. Warto w nie zainwestować, jeżeli czujesz, że twoje problemy w pracy czy trudności związane z jej znalezieniem wynikają właśnie z braku umiejętności miękkich. Co więcej takie szkolenia mogą ci pomóc nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale również w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Które szkolenia to dobra inwestycja

niedz. maj 24 , 2020
Firmy szkoleniowe proponują swoim klientom coraz szerszy zakres usług. Szkolenia mają na celu pomoc przedsiębiorcom w zwiększaniu efektywności biznesu. Oczywiście pod warunkiem, że są praktyczne, dostarczają aktualnej i wartościowej wiedzy, są inspirujące i nastawione na rezultaty biznesowe. Szkolenia muszą być ponadto dostosowane do specyfiki i sposobu funkcjonowania danej firmy. Dzięki […]

Kontakt