Jak wybrać właściwą firmę szkoleniową?

Rynek szkoleń jest ogromny. Ten wniosek nasuwa się po pobieżnym przeszukaniu stron internetowych z ofertami przeróżnych kursów i szkoleń. Szkolenia prowadzą zarówno duże, jak i małe firmy, w większych oraz mniejszych miastach Polski. Również zakres tematyczny jest niezwykle szeroki. Jak zatem wybrać właściwą firmę szkoleniową oraz odpowiednie szkolenie?

Dobra firma szkoleniowa, czyli jaka?

Jednym z głównych czynników, którym powinniśmy się kierować wybierając firmę szkoleniową są referencje. Ważna jest odpowiedź na pytania, czy szkolenia w danej firmie przeprowadzane są jednorazowo, czy klienci wracają do usług danej firmy, czy otwarte szkolenia są powtarzalne i jak często? Największym błędem może być kupowanie przysłowiowego „kota w worku”. Poza referencjami samej firmy liczą się również referencje trenera, który ma prowadzić szkolenie.

Bardzo ważne są na pozór drobne przesłanki takie, jak pierwszy kontakt z firmą szkoleniową oraz sposób, w jaki traktuje potencjalnych klientów. Osoby prowadzące szkolenie powinny być otwarte. Powinny poznać sposób funkcjonowania firmy, jej specyfikę, problemy oraz potrzeby. Szkolenie ma przecież dostarczyć odpowiedzi na konkretne pytania i wątpliwości. Możemy również skorzystać z doświadczenia innych i zasięgnąć opinii zaprzyjaźnionych firm. Podpowiedzią mogą być także informacje znalezione na portalach internetowych czy forach dyskusyjnych. Mogą ich dostarczyć też same oferty szkoleń. Oczywiście pod warunkiem, że je dokładnie przestudiujemy. Jeżeli już wybraliśmy kilka interesujących ofert powinniśmy poprosić o próbkę szkolenia lub możliwość zapoznania się z materiałami szkoleniowymi.

Idealne szkolenie, czyli jakie?

Dla każdego przedsiębiorcy idealne szkolenie, to takie, które przyniesie wymierne skutki. Według badań do najpopularniejszych należą szkolenia z zakresu komunikacji, umiejętności sprzedażowych, technik negocjacyjnych, bankowości, finansów oraz księgowości. Powodzeniem cieszą się także szkolenia informatyczne. Dobre szkolenie powinno być przygotowane w sposób rzetelny. Powinno prowadzić do rozwoju pracowników, poszerzenia ich wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności. Pamiętajmy o tym, że podstawowym celem rozwoju pracowników jest zwiększanie ich zawodowej efektywności, co z kolei wpływa na wyniki osiągane przez przedsiębiorstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Szkolenia z zakresu kadr i płac a rynek pracy

śr. kwi 29 , 2020
W obecnych czasach coraz częściej zdarza się tak, że pracodawca oczekuje od pracownika doświadczenia i poszczególnych, dodatkowych umiejętności. Przeglądając ogłoszenia o pracę na stanowiska biurowe często pracodawcy wymagają umiejętności i doświadczenia z zakresu prowadzenia dokumentacji pracowniczej i rozliczana wynagrodzeń, kontaktu i rozliczania się z urzędami i innymi instytucjami, a także […]

Powiązane artykuły

Kontakt