Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego? To pytanie zadała sobie z pewnością zdecydowana większość osób, chcących biegle posługiwać się językiem angielskim. Znajomość tego języka jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna, zarówno w pracy, w podróży, jak i wielu sytuacjach życia codziennego.

W szybkiej nauce języka angielskiego z całą pewnością pomaga tak zwana zasada 20/80, nazywana także zasadą Pareto. Zakłada ona, że znajomość około 20% liczby słów danego języka pozwala na zrozumienie mniej więcej 80% tekstów oraz rozmów. W praktyce warto zatem nauczyć się około 2000 słów, które są najczęściej używane w języku angielskim. Na wielu stronach internetowych znajduje się lista takich właśnie słów. W nauce tej ważna jest oczywiście znajomość podstawowych zasad gramatyki.

Kolejnym, niezwykle ważnym czynnikiem, jest zastosowanie interaktywnej nauki. Pozwoli to na połączenie nauki z zabawą i przyjemnością zarazem, co jest niezwykle ważne w skutecznej i owocnej pracy. Warto postawić zatem na interaktywne kursy, na przykład w postaci nagrań na CD.

W szybszej nauce pomaga z całą pewnością myślenie w języku angielskim. Może brzmi to nieco przerażająco i wręcz niemożliwie, ale jest to niezwykle ważne już na samym początku nauki. Najlepiej stwarzać sobie pewne wizerunki, a nie polskie odpowiedniki do określonych słów angielskich. Tłumaczenie z języka ojczystego jest w większości przypadków bardzo trudne i czasochłonne – stąd też pewne bariery mówienia w języku angielskim.

Jeżeli zależy nam na szybkim nauczeniu się języka angielskiego, musimy postawić przede wszystkim na systematyczność. Regularnie należy zatem powtarzać ten sam materiał, najlepiej kilka razy, w różnych odstępach czasowych. Ważne, aby mieć kontakt z angielskim każdego dnia. Wystarczy kilkanaście minut dziennie – ważny jest bowiem stały kontakt z językiem.

Ostatnia ważna rzecz to oczywiście komunikacja. Języka obcego uczymy się po to, aby z jego pomocą komunikować się z innymi ludźmi. Dlatego też tak ważne jest mówienie po angielsku już od samego początku nauki. Warto poszukać sobie partnera do rozmowy, z którym można będzie prowadzić konwersacje online. Jest to możliwe dzięki licznym stronom internetowym i forom, na których takie osoby się ogłaszają. Mówienie po angielsku od samego początku nauki jest bardzo ważne, ponieważ uczy swego rodzaju płynności i obycia. Dzięki temu uniknie się także pewnej blokady, ktróa jest charakterystyczna dla osób doskonale rozumiejących dany język, ale bojących się go używać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kurs rachunkowości

czw Maj 14 , 2020
Kursy rachunkowości mogą być organizowane na wielu poziomach. Zdecydowana większość z nich ma na celu pozyskanie oraz pogłębienie wiedzy z zakresu rachunkowości, od podstaw teoretycznych, aż do zdobycia niezbędnej praktyki. Kursy rachunkowości polecane są przede wszystkim tym osobom, które szukają pracy na stanowiskach księgowych. Profesjonalne kursy rachunkowości mają przede wszystkim […]

Powiązane artykuły

Kontakt